Džiovykla

Nuomojame,  parduodame medienos džiovinimo kamerą.
Nuomos kaina: 299 €/mėn.
Pardavimo kaina: 29.900 €

Medienos džiovinimas – tai drėgmės pašalinimas iš medienos išgarinimo būdu.
Fizikinė šio džiovinimo proceso esmė yra tame, kad įšilęs oras juda prie drėgnos medžiagos, prie kurios prisilietęs atiduoda savo šilumą, o pats atvėsta. Drėgmė medienoje šilumos priėmimo metu pavirsta garais.
Džiovinimo tikslas – medienos pavertimas iš gamtinės žaliavos pramonine medžiaga su konkrečiomis pagerintomis biologinėmis ir fizikinėmis-mechaninėmis savybėmis.
Proceso užduotys:

  • patvarumo suteikimas medienai
  • medienos tankio padidinimas (sausa mediena geriau atlaiko mechaninį apkrovimą)
  • medienos kokybės pagerinimas

Šviežiai kirsta ar pjaustyta mediena yra tik žaliava ir tik džiovinta mediena pasidaro vertinga konstrukcine medžiaga. Mediena turi būti džiovinama iki taip vadinamo pusiausvyrinio drėgnio, atitinkančio jos eksploatavimo sąlygas, kurias apibūdina oro parametrai (temperatūra ir santykinis drėgnis).

Džiovykloje džiovinta mediena įgyja lygesnį paviršių, todėl „negeria kaip kempinė“ ore esančios drėgmės (kaip tai nutinka natūraliu būdu džiovintai medienai, turinčiai porėtą paviršių). Džiovinta mediena yra žymiai stabilesnė, nes net ir keičiantis oro temperatūrai bei drėgniui tik nežymiai gali keisti matmenis, tuo tarpu nusipirkę žalios nedžiovintos medienos galite tik apytiksliai spėti jos matmenis po to kai išdžius. Dar viena žalios medienos yda yra ta, kad drėgnoje terpėje veisiasi pelėsiai ir medieną ardantys grybai, o tam reikia tik temperatūros nuo –50C iki +500 C, ir drėgnio didesnio nei 22 – 23%. (nedžiovintos medienos drėgnis yra apie 30% ir daugiau). Todėl džiovinta mediena turi didelį atsparumą pelėsiui. Kad sustiprinti antiseptines savybes, džiovinta mediena yra papildomai impregnuojama (žalia mediena negali įgerti pakankamai antiseptiko).

Mūsų džiovykloje galima džiovinti net iki 13m ilgio rąstus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *